Tepelné izolace

Společnost Rockwool

Imageje předním světovým výrobcem minerální vlny – materiálu, který zlepšuje kvalitu života miliónů lidí a pomáhá zmírňovat ekologické problémy, jako např. skleníkový efekt, smog a kyselé deště. Izolace Rockwool chrání budovu před prochladnutím a vytváří tak příjemné vnitřní prostředí. Při vysokých venkovních teplotách minerální vlna naopak pomáhá udržovat příjemně chladnou vnitřní teplotu. 
Společnost Rockwool byla založena v roce 1909. V současnosti společnost zaměstnává přes 7 800 vysoce kvalifikovaných pracovníků. Společnost Rockwool provozuje 21 továren na třech kontinentech a disponuje celosvětovou sítí obchodních kanceláří, distributorů a obchodních partnerů. Díky tomu jsou její výrobky z minerální vlny dostupné ve všech částech světa. Ústředí společnosti a oddělení výzkumu a vývoje a ochrany životního prostředí se nacházejí v dánském městečku Hedehusene poblíž Kodaně. 
Izolace Rockwool je jeden z mála výrobků, které mohou ušetřit až stonásobně více energie použité k jejich výrobě. Tato izolace tak chrání omezené zdroje energie a minimalizací spotřeby paliv snižuje znečištění ovzduší a emise CO2. 
Jednou z nejdůležitějších vlastností minerální vlny Rockwool je její schopnost odolávat teplotám přesahujícím 1 000 °C. Je-li správně použita, minerální vlna Rockwool funguje jako protipožární bariéra a může tak prodloužit dobu, během které lze evakuovat osoby z hořící budovy.

oficiální stránky ROCKWOOL

Společnost Saint-Gobain Isover CZ s.r.o.

ImageDovolujeme si Vám představit společnost Saint-Gobain Isover CZ s.r.o. (dříve Saint-Gobain Orsil), výrobce tepelných, akustických a protipožárních izolací, která sídlí v Častolovicích, ve východních Čechách. Společnost Saint-Gobain Isover CZ s.r.o. je nejvýznamnějším výrobcem izolačních materiálů, jednička na českém trhu. Od 1. ledna 1996 je součástí francouzského koncernu SAINT-GOBAIN, divize ISOVER s vynikající vývojovou základnou. Společnost Saint-Gobain Isover CZ s.r.o. převzala od 1. 1. 2010 od společnosti Rigips, s.r.o. výrobky z expandovaného polystyrenu a stala se tak firmou nabízející na českém trhu nejširší sortiment tepelných, zvukových a protipožárních izolací v té nejlepší kvalitě. Těší nás, že jsme schopni produkovat materiály prvotřídní kvality, které jsou navíc vyrobeny z ekologicky nezávadných přírodních surovin.Vedle tradičních výrobků, umožňujících provádění izolace podlah, příček, stěn, fasád, stropů, podhledů, plochých a šikmých střech a potrubních rozvodů, je sortiment rozšířen o další materiály - extrudovaný polystyren a minerální stropní podhledy a nově také o kvalitní izolační produkty z expandovaného polystyrenu EPS (dříve značka Rigips). 
Snahou společnosti Saint-Gobain Isover CZ s.r.o. je poskytovat zákazníkům možnost objektivního řešení týkajícího se výběru a aplikace jednotlivých typů izolací. Samozřejmostí je odborné poradenství při volbě nejvhodnějšího typu izolačního materiálu pro dosažení optimálního řešení přesně dle potřeb a požadavků zákazníků, a to jak po stránce technické, tak také po stránce ekonomické. Prodej výrobků pod ochrannou známkou ISOVER je v České republice zajištěn prostřednictvím sítě smluvních prodejců. Kromě toho má společnost v každém z regionů Čech a Moravy své obchodní zástupce.

oficiální stránky ISOVER

Společnost DCD IDEAL spol. s r.o.

Image​se zabývá již přes 40 let výrobou tepelně a zvukově izolačních materiálů pro stavebnictví. Výrobní sortiment společnosti je specializovaný na výrobu široké škály tepelně a zvukově izolačních desek určených pro použití ve stavebnictví či přidružených oborech. Při výrobě komplexního sortimentu výrobků za využití moderních výrobních postupů firmy DCD IDEAL spol. s r.o. stojí vždy v popředí ochrana životního prostředí - kvalita, spolehlivost, hospodárnost a tradice.

oficiální stránky DCD IDEAL spol. s r.o.